PĘCHERZYK ŻÓŁCIOWY - oczyszczanie

Ciąg dalszy oczyszczania.
Dziś zajmę się pęcherzykiem żółciowym (w następnej kolejności będzie to jelito cienkie) .
Mam głęboką nadzieję, że po przeczytaniu tekstu sami będziecie doskonale wiedzieć jak nie dopuścić do problemow ale jeśli takowe już mają miejsce - opiszę Wam proste sposoby na "bezkrwawe operacje".

Pęcherzyk żółciowy "generałem"
Dziwnie to może zabrzmiało ale Ci, którzy dzisiejszy odcinek przeczytają do końca, przekonają się jak głęboki sens tkwi w tym stwierdzeniu.
Woreczek żółciowy otrzymuje energię głównie z nerek. Ci, którzy cokolwiek wiedzą na temat medycyny chińskiej orientują się jak przebiega kanał woreczka żółciowego. Ja skoncentruję się teraz na miejscach tego przepływu, które mogą dawać pierwsze sygnały. zaburzeń. Zauważenie ich daje szansę na  szybkie wyleczenie.
Tak więc są to:
- boczne bóle głowy: od potylicy do karku,
- sztywność karku
- bóle po bokach klatki piersiowej
- bóle na bocznych powierzchniach ud (tu uwaga: gdy położysz wyprostowaną rękę na boku uda, palec środkowy dotknie dosyć bolesnego punktu.Gdy na prawdę go odczuwasz, masuj to miejsce w lewo aż ból osłabnie).
Gdy w pęcherzyku jest za dużo gorąca (zła dieta, ostre przyprawy, silne emocje) dochodzi do przykurczu kanału, co jest często przyczyną, że jedna noga staje się jakby "krótsza", co może doprowadzić do jej skręcenia np. przy wchodzeniu po schodach.
Bardzo ważny jest punkt pęcherzyka na zewnętrznej stronie stopy,  poniżej kostki, jakby pośrodku szczeliny. Jest to punkt kontrolny, który można również stymulować gdy słabo pracuje wątroba.
I tu powiem istotną rzecz, która może zdoła Was odwieść od decyzji usunięcia pęcherzyka.
Otóż kanał tego organu przechodzi też przez okolice stawów biodrowych. Często zachodzi taka sytuacja, że po operacji pęcherzyka, powoli rozwija się zwyrodnienie tych stawów - dotyczy to szczególnie kobiet. Mało tego: dochodzi do ostrych bólów głowy, które przejawiają się silnym naciskiem na gałki oczne, ból pochodzi jakby z wnętrza, od tylnej ściany oczodołu.


Dla osób ciekawych i dociekliwych przedstawiam teraz typowe objawy dysfunkcji pęcherzyka żółciowego. Sprawdźcie, które z nich i w jakim stopniu dotyczą Was - aby jak najszybciej stawić temu czoła. Objawy mogą być bardzo różne, nieraz przeciwstawne ale gdy trwają długo to niech się zapali czerwone światełko.
Pierwsza grupa objawów: bezsenność, duszności w piersiach, wilgotny język, zawroty głowy, mdłości, wolne tętno.
Druga grupa objawów: gorzki smak w ustach, niespokojny sen, żółty osad na języku, uczucie: raz gorąca, raz zimna, szybkie tętno.
Trzecia grupa objawów: senność, sucha skóra, blada twarz, ból i opuchlizna pod żebrami, bóle w okolicy skroni i kątów oczu, rwa kulszowa, emocja gniewu.
Czwarta grupa objawów: rano: zawroty głowy i mdłości, światłowstręt, bardzo delikatne tętno, nieostre widzenie, kulejące chodzenie, emocje strachu, smutku, zniechęcenia, hipochondria.

Wątroba i woreczek żółciowy to 2 organy współpracujące ze sobą. Z reguły nie zdajemy sobie sprawy jak ważna jest równowaga między nimi. Gdy jej zabraknie - zaczynają się problemy, których prawdopodobnie nie łączylibyśmy z tymi organami.
Jak myślicie co jeszcze w dużym stopniu wpływa na nasze zdrowie a może też dotyczyć omawianego dziś organu?
Emocje!!! - nasz stosunek do siebie i innych, umiejętność rozwiązywania problemów, doświadczanie życia.
Każdy narząd w naszym ciele ma przypisane do siebie emocje.
Wątroba i pęcherzyk żółciowy to: złość, agresja, niecierpliwość, zazdrość, słabe nerwy - mówimy: "coś mi leży na wątrobie".
Antidotum to: cierpliwość, tolerancja, wyrozumiałość, uporządkowanie, wnikliwość, spokój.
Wątroba: planuje, przygotowuje, organizuje a pęcherzyk żółciowy to wykonuje, pobudza narządy, jest "generałem", który podejmuje właściwe decyzje. Gdy woreczek pracuje źle, są kłopoty z dokonaniem właściwych wyborów i nawet gdy już podejmiecie decyzję to długo zastanawiacie się czy była ona właściwa. Zdrowy woreczek to odwaga polegająca na mądrym rozeznaniu problemu, braku wątpliwości i działaniu.
Dla dawnych wojowników chińskich symbolem takiej odwagi był właśnie woreczek . Dlatego też na wszelki wypadek zjadali woreczek żółciowy swoich pokonanych wrogów aby jeszcze dodatkowo przejąć ich dzielność. Obrzydliwe? Może ale to pokazuje jak ważną rolę spełnia ten mały narząd.
Silny, zdrowy woreczek to symbol elastyczności, giętkości, tolerancji wobec innych.
Wszelkie gorące emocje i stresy znajdują swoje odzwierciedlenie w mięśniach i więzadłach, które stają się napięte, co prowadzi do zaburzeń między prawą i lewą stroną ciała (tu kłania się rwa kulszowa i bóle pleców).
Pogorszenie przepływu energii w wątrobie i pęcherzyku żółciowym powoduje, że człowiek staje się zły, niecierpliwy, ma zaciśnięte zęby, jest sztywny fizycznie i duchowo, często zirytowany (szczególnie na innych).
Gdy napięcie go przerośnie - wybucha i traci kontrolę nad sobą. Są tacy ludzie co często spoglądają na zegarek, trzymają się sztywno, ręce mają skrzyżowane na piersiach, jeśli do tego dochodzą siwe włosy to mamy ewidentny problem z pęcherzykiem.
Wizytówką wątroby i pęcherzyka żółciowego są oczy. I tu powiedzenie: "płacz, będziesz miał ładniejsze oczy" ma swoje uzasadnienie. Zapalenie spojówek, zażółcenie siatkówki, złe widzenie o zmierzchu - to problem tych dwóch organów. U osób "gniewnych" pojawia się miedzy oczami wyraźnie pionowa bruzda i często zaczerwienienie (to emocje i zła dieta).
Pęcherzyk żółciowy jest bardzo wrażliwy na tzw. zastój. Dzieje się tak gdy człowiek przeżywa depresję, smutek, melancholię. Co wówczas radzić? Ruch (wszelkie jego postaci), zrobić coś twórczego, tańczyć, śpiewać, pisać wiersze!!!
Gdy zaś pozwalamy sobie na złość i agresję to tak rozpalamy swoją wątrobę i woreczek, że możemy oczekiwać iż za chwilę pojawią się różne stany zapalne w organizmie. O takich osobach mówi się, że są sztywne i to nie tylko w odniesieniu do kręgosłupa.
Wspominając o kręgosłupie dodam jeszcze taką informację:
Siła bioder i talii zależy od energii nerek i stanu równowagi w kanale energetycznym pęcherzyka żółciowego.
-Jeśli ten pas jest zbyt napięty będziemy odczuwać bóle w rodzaju "opasującej klamry" w biodrach i w okolicy krzyżowo-lędźwiowej
-Jeśli jest zbyt rozluźniony będą się wysuwały krążki międzykręgowe.
-Nierównowaga kanałów pęcherzyka , napięcie po jednej a rozluźnienie po drugiej stronie prowadzi do wypadnięcia dysku.

A teraz rady i zalecenia.
Co zrobić aby pęcherzyk pozostał zdrowy?
Z górnej półki: tolerancja, wrażliwość, empatia, duchowość, otwarcie na innych, przyjazne usposobienie, dialog, wrażliwość, cierpliwość, wyrozumiałość. Czy to wystarczy? Spróbujcie! Niektórym udaje się osiągnąć te przymioty. Nigdy nie starajcie się tłumić emocji - zawsze warto je rozładować konstruktywnie!
Znajdźcie czas na odpoczynek, to naprawdę ważne.
Wątroba i woreczek to organy, które doskonale regenerują się w pozycji leżącej.

Tak więc widzicie: kamienie żółciowe tworzą się z różnych powodów, w których dużą rolę odgrywa nasza osobowość, psychika, umiejętność życia w równowadze.
Kamica żółciowa to dość podstępna choroba gdyż długo możemy nie wiedzieć, że mamy problem w woreczku. Gdy się o tym dowiadujemy, najczęściej doświadczamy silnego bólu w górnej części brzucha, czemu towarzyszą mdłości, wymioty, itp. I w tym momencie może nam pozostać jedna nieciekawa alternatywa: wycięcie woreczka.
Dlatego posługując się informacjami zawartymi w tym tekście, bądźcie uważni, obserwujcie siebie a unikniecie skalpela.
Co może zadziałać prewencyjnie?
- wit. C - jej brak ma związek z powstawaniem kamieni
- wit. E - wymiata wolne rodniki - zapobiega kamicy
- lecytyna - jej niski poziom wpływa na tworzenie się kamieni żółciowych
- niezbędne kwasy tłuszczowe to Omega 3,6,7,9
- błonnik - wpływa na aktywność kwasów żółciowych.
- dieta jest tu bardzo ważna.
   Należy ograniczyć spożywanie tłuszczów nasyconych, czerwonego mięsa, potraw smażonych, tłuszczów utwardzanych, czekolady, kawy, cukru (już nie krzepi).
   Proszę włączyć do diety: opiekane ryby, marchew, jabłka, cytryny, )pomarańcze, winogrona, daktyle, melony, seler, czosnek (choć nieprzesadnie), cebulę. Bardzo polecane są buraki, które oczyszczają krew i wątrobę. Można pić z nich sok.

Bóle pęcherzyka żółciowego są  lokalizowane  w okolicach łuku żebrowego po prawej stronie, mogą przechodzić do pachwin. Pamiętajcie jednak, że tylko w ok. 20% przypadków kamicy żółciowej pojawia się ból. Dlatego tak ważne jest obserwowanie siebie w celu wykluczenia kamicy.
I jeszcze jedna ważna uwaga:
Przy ostrym ataku kolki żółciowej (utkwienie złogu w drogach żółciowych) stosuje się leki rozkurczowe i ew. zioła żółciopędne. I należy wtedy szybko udać się do lekarza!
Gdy już doszło do usunięcia pęcherzyka proponuję Gastrobonisan, który będzie powodował zwiększenie wydzielania żółci tuż przed tym jak treść pokarmowa dotrze do dwunastnicy, zastępując jakby działanie pęcherzyka żółciowego.
Gdy występuje pobolewanie w jamie brzusznej, wówczas zioła sprawdzają się doskonale.

Jakie zioła są tu pomocne?
1. Mieszanka: biedrzeniec, bluszcz, chmiel, rzepik, mięta, piołun, każdego po 20 g. Potrzebny do tego jest też moszcz jabłkowy lub wino czerwone wytrawne. Do 1 litra dodaje się 3 łyżki ziół i odstawia  na 1 dzień w chłodne miejsce. Następnie ogrzewa się, prawie do zagotowania, zdejmuje z ognia i odstawia na 3 min. Przecedza się i w ciągu dnia zażywa co 1-2 godz. po 1 łyżce czyli 7-8 x na dzień. Płyn powinien być przechowywany w termosie.
2. Herbata zielona (oryginalna, najlepiej chińska) usuwa gorącą wilgoć z woreczka.
3. Zalać wrzątkiem obraną z jednego jabłka skórkę - pić po 2 szklanki dziennie.
4. Wyciśnięty sok z kalarepy połączyć z naparem z jednej torebki dziurawca. Pić 1 godzinę przed snem
5. Pić świeżo wyciśnięte soki z marchwi, buraka, selera, arbuza.
6. Pić wywar z wąsów kukurydzy - 2 szklanki dziennie
7. Spożywać lecytynę - jej niedobór to powstawanie kamieni
8. Gastrobon lub Hepatobon - b. dobre leki ziołowe firmy Bonimed  (leki Ojca Grzegorza Sroki)
9. Sześciotygodniowa kuracja sokiem z rzodkwi (nie -  gdy chodzi o całkowicie nierozpuszczalne kamienie). Sok wycisnąć w sokowirówce. Kurację rozpoczyna się od zażywania rano, na czczo 100 g soku, zwiększając stopniowo w ciągu 3 tygodni dawkę do 400 g a następnie w ciągu dalszych 3 tygodni powraca do wyjściowej ilości 100 g. Uwaga: przy podrażnieniach ścian żołądka lub jelit stosowanie soku z rzodkwi nie jest wskazane.
10. Następna metoda: utrzeć 4 surowe żółtka z 1/4 szklanki oliwy z oliwek, dodać sok z 2 cytryn i 200 g czystej wódki, wymieszać i podzielić na 2  równe części. Pierwszą część zażyć po równo o godz. 18, 20, 22. Na drugi dzień rano o godz. 8-ej wypić 2 łyżki oleju rycynowego (można rozpuścić w małej ilości soku z grapefuita). O godz. 13, 15, 17 spożyć po równo drugą część masy. O godz. 18 znowu wypić 2 łyżki oleju rycynowego. Po każdym spożyciu mieszanki położyć się na 1/2 godz. na prawym boku. Gdy zachodzi taka potrzeba można powtórzyć tę kurację po 10 dniach. Dodatkowo: przed snem można zażyć 2 tabletki Radix-Rhel. Po pierwszej serii dobrze jest przez 5 dni pić 1/2-1 litra soku jabłkowego (ale nie z kartonu).
11. Mikstura z gotowych preparatów medycznych: są to wyciągi alkoholowe z apteki: Solaren, Tinctura, Chelidonii (glistnik), Intracum Rutae (ruta), Succus Taraxaci (mniszek) i nalewka z mięty. Wszystkie wyciągi połączyć i dokładnie wymieszać.Działanie: przeciwzapalne, przeciwskurczowe, znosi ból i ułatwia przepływ żółci. Dawkowanie: zacząć od 2 x dziennie po 1 łyżeczce.
Uwaga: Którykolwiek wybierzecie przepis zaczynajcie od mniejszych dawek i obserwujcie co się dzieje. Nie każdemu wszystko pasuje. Zdrowy rozsądek i uważność  wskazane.
12. Leczenie homeopatyczne skuteczne w kamicy żółciowej:
- bóle promieniujące pod prawą łopatkę, przy szarych stolcach: (w przerwach miedzy
  napadami bólu) lek Chelidonium D4 - 3-4 x dziennie po 5-10 kropli z wodą lub
  Chelidonium CH6
- Colocynthis D4 lub D6- w przerwach miedzy napadami bolesnych skurczów 5 -10 kropli
   z wodą
- Belladonna D4 lub D6 - gdy skurcze, kolka, w napadzie bólowym co 15 min. po 5 kropli
   z wodą
- Atropium compositum  S (firma Heel) - czopki przeciw kolce żółciowej
- Bryonia Pentarkan (DHU) - tabletki, przy stanach zapalnych pęcherzyka żółciowego
- Chelidonium (Dagomed) - granulki stosowane w kamicy z kolką

Złogi w woreczku (to od nich zaczyna się kamica). Poniższą mieszankę stosować 15 dni, 15 dni przerwy i ponownie 15 dni kuracji:
- koper włoski 1 część
- kozieradka    1 część
- siemię lniane   1 część
- lukrecja        1/4 części,   zioła można zmielić
1 łyżeczkę ziół na 1 szklankę wody, gotować na b. małym ogniu 30 min. Nie dopuścić do wrzenia. Przecedzić, pić 3 x dziennie po 1 łyżce

Kończąc temat małego ale tak bardzo ważnego woreczka podam przepis na oczyszczanie organizmu jaki stosują Tybetańscy Lamowie. Ważne jest w nim to, że nie istnieją żadne przeciwwskazania do jego stosowania, jest prosty i efektywny.
Potrzebny Wam będzie ryż ale o okrągłych ziarnach - to ważne - długoziarnisty nie nadaje się. W marketach można kupić włoski ryż: SOS classic i Pingo doce - ryż do risotto.
Wsypcie do sitka tyle dużych łyżek ryżu ile macie lat, umyjcie go, wsypcie do szklanego słoja, zalejcie zimną przegotowaną wodą. Słoik zakręćcie i wstawcie do lodówki. Następnego dnia rano wylejcie całą wodę ze słoika, nabierzcie kopiastą łyżkę ryżu i gotujcie ją 3 min. bez soli. Zjedzcie ten ryż na czczo. Bardzo ważne aby zrobić to do godz. 7:30. Następnie pozostały ryż ponownie zalejcie zimną przegotowaną wodą i wstawcie do lodówki.
Czynność tę powtarzajcie każdego dnia rano, aż ryż w słoiku się skończy.
A co gdy mam 60 lat i też chcę się oczyścić? Wtedy  odmierzyć 30 łyżek, zjeść to i kurację powtórzyć.
O co w tym oczyszczaniu chodzi? Otóż wykorzystuje się tu właściwości krystalicznej struktury ziarna ryżu. Gdy moczymy ziarno a następnie wylewając wodę usuwamy razem z nią krochmal, w ten sposób oczyszczone zostają oczka krystalicznej siatki ryżu. Nie strawiony  w żołądku ryż przechodzi do dwunastnicy gdzie  jego oczka wchłaniają szkodliwe zanieczyszczenia.  Jeśli chcecie sprawdzić jak przebiega proces oczyszczania możecie wieczorem zebrać w słoiczku mocz. Rano zobaczycie w nim odpadki - kryształki różnej wielkości, w kolorze od czarnego do pomarańczy.

Chcę wrócić jeszcze do konsekwencji usunięcia pęcherzyka żółciowego.
Otóż, czasami zdarza się, że po upływie 6-12 miesięcy od operacji zdarza się nawrót dolegliwości. Jest to związane z nieprawidłowym odpływem żółci, która teraz napływa do dwunastnicy cały czas. A to powoduje zarzucanie jej do żołądka i rozwój żółciowego zapalenia tego organu. Trzeba więc robić badania, w tym gastroskopię by potwierdzić to schorzenie. Ale są też inne objawy: ból w nadbrzuszu (często po posiłkach),
wymioty, brak łaknienia i zmniejszająca się waga ciała. W takiej sytuacji trzeba jeść mało ale często i raczej delikatne pokarmy. Niestety może zaistnieć konieczność następnej operacji aby odwrócić ten niekorzystny odpływ żółci.
Tak więc w przypadku tego małego generała lepiej jest zapobiegać niż leczyć.

Komentarze